Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Łatwo

Łatwo jest dostrzegać piękno w naturze, w kwiatach, w dobrym człowieku, w pięknej kobiecie. O wiele trudniej zauważyć piękno ukryte pod grubą warstwą błota, grzechu. Często widzimy tylko brud, nie domyślając się nawet, że pod tą warstwą może być prawdziwy diament. Odsuwamy się z wrogością, gniewem, niesmakiem, zamiast spróbować zrozumieć skąd wziął się ten brud. Warto spojrzeć głębiej, pod warstwę błota i zachwycić się drugim człowiekiem, pomóc, o ile to możliwe, oczyścić się i nigdy nie potępiać.
Oczy, które kochają, wszędzie, w każdym sercu, znajdą coś, co błyszczy jak diament, co promieniuje Niebem.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Fałszywi ludzie, kłamliwe słowa, mogą zmienić świat wokół mnie. Moim zadaniem jest nie pozwolić, by to zmieniło mnie. Wyrzec się zemsty, odwetu, gniewu, podać rękę - mimo wszystko. Budzić w sobie codziennie dobro, widzieć w innych dobro, dotykać sercem, po prostu kochać. Trudne to, ale owocem tego jest radość. Gniew, zemsta, odwet, niechęć... zło - zawsze końcem tego jest gorycz.
Jak Albert Chmielowski, stawać się chlebem, aby każdy mógł sobie brać ile potrzebuje, ile zechce... Nie żałować siebie. To życie skończy się, a jego wartość będzie tylko taka ile oddam z siebie.

Feliks Grywaldzki

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Moim przyjaciołom i znajomym, wszystkim, których tu spotykam życzę odkrycia radości Bożego Narodzenia. Wraz z opłatkiem, którym będziemy się dzielić niech płynie pokój i szczera miłość. Patrzmy na niemowlę. Oto Stwórca wszechświata oddał się w ręce ludzi, takich jak my. Czego w tej chwili najbardziej potrzebował? Tylko czułości i miłości, ciepła i uśmiechu. Bliskości kochanych i kochających.
Tego życzę Wam i sobie. Serca, które kocha, tak po prostu, prozaicznie, w drobnych sprawach, w codzienności, cierpliwie i życzliwie. Życzę Wam Bożego pokoju, a także pięknych, świątecznych chwil.
Feliks Jerzy Grywaldzki z rodziną

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Życząc słów kilka...

Gdy tworzysz dobro, dobro otrzymujesz. Nie zawsze takie, jakiego oczekujesz, nie zawsze wtedy, kiedy pragniesz, nie zawsze tak jak chcesz, lecz zawsze takie, jakiego potrzebujesz.
Na rok 2018 życzę Tobie z całego serca dobra, którego potrzebujesz. A do tego dużo radości, powodzenia i przede wszystkim miłości, tej, którą dajesz i tej, którą przyjmujesz.

Feliks Jerzy Grywaldzki

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Piszę co czuję, otwarcie i szczerze. To nie musi się nikomu podobać, ale… uważaj w jaki sposób dotykasz moich myśli.

Moje serce jest… jakie jest, ale czuje. Tylko tym, którzy to serce kochają wolno je zranić, bo w miłości rana jest budującym doświadczeniem, bez miłości rujnującym cierpieniem. Miłość czasem rani, ale zawsze leczy.

Jeśli kochasz, możesz wszystko. Jeśli nie kochasz, serca człowieka nie dotykaj, bo zniszczysz, a niczego nie zrozumiesz.

/F. J. G./