Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Po wodzie iść

Feliks Grywaldzki

Świat tonie w odmętach grzechu, zatopiony po szczyty najwyższych gór. Gdzie tylko spojrzeć, nie widać nic, widmo śmierci unosi się. Jednak jest coś, na pozór to takie nic, mała łódź, w niej Piotr z przyjaciółmi i jeszcze ktoś...
Czasem łodzią szarpie wicher, fale miotają tu i tam, a apostołowie wołają przerażeni, a przecież ta łódź nie zatonie. Nie może zatonąć, bo w środku jest Pan. Dzisiaj jak oni, ufamy w swoje siły, mądrości i prawa, a gdy przychodzi sztorm, wątpimy, a przecież to ON nadaje kurs. Nie może się nic stać.


Wpadamy w lęk, mówimy "mało nas", a wtedy 12 mężczyzn podbiło świat. Mało nas, czy mało w nas... wiary. Dwunastu mężczyzn... Nas jest więcej, łódź jest większa i ciągle w niej jest Pan, ale my śpimy, zamiast zarzucać sieci. Wolimy patrzeć na świat tonący w otchłani i narzekać na zepsucie i grzech, zamiast rzucać sieć i ratować, co tylko się da.
Ale to mało. Nie wszystko wpada w sieć. Trzeba z łodzi wyjść jak Piotr i po wodzie iść. Tu nic nie pomoże doświadczenie, wiedza, prawo i tradycja. Tutaj trzeba tylko jednego, bezgranicznego zaufania. Trzeba iść po powierzchni zła, aby chwycić resztę, wydobyć z ciemności, pokazać światła blask i wprowadzić do łodzi. Nie mam takiej mocy, nie ma jej nikt, to może sprawić tylko Pan. Zaufajmy Mu, bo tonie świat, trzeba z łodzi wyjść. Czasem zwątpisz, czasem zwątpię ja, to nic, tylko wierz, Jezus jest blisko, od razu poda dłoń, za tobą wydobędzie jeszcze świat.
Łódź dopłynie do celu. Widać jeden szczyt, jedyny, który nie zginął, najwyższy ze wszystkich. To Golgota i Krzyż. Na nim Jezus odkupił świat, ciebie i mnie i tych, co jeszcze toną, nie znając światła. On ich odkupił, więc nie patrz, nie patrzmy, jakby to nie obchodziło nas, bo nikt nie może zginąć, Pan tego nie chce, bo gdy ginie jeden człowiek, to jakby ginął cały świat.
Trzeba nam z łodzi wyjść, porzucić wygodę i bezpieczeństwo i po wodzie iść, by w odmętach zła ratować kogo tylko się da. Nie bójmy się, Pan jest obok, Jego mocą mogę wszystko, sam poznam jedynie smak dna.

Feliks Grywaldzki