Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Metanoia

 
Nie będzie już tak jak dawniej. Moje myślenie bardzo się zmieniło, a przeszłość zamknąłem jak wieko trumny nad nieboszczykiem. Zacząłem nowe życie. Na zewnątrz nic się nie zmienia, zmienia się wnętrze. Doceniam teraz czas, obecną chwilę, dlatego nie rozpamiętuję przeszłości, bo po co zajmować się czymś, co odeszło bezpowrotnie.

Nie myślę też o przyszłości dalej niż do wieczora, a wieczorem nie planuję poranka. To daje mi niesamowitą wolność w przeżywaniu każdej chwili. Żyję tym, co dla mnie najważniejsze, w co wierzę bezgranicznie, cieszę się każdą taką chwilą i każdą oddaję Bogu. Czy będzie to jeden dzień, miesiąc, czy może jeszcze kilka lat, jest sprawą drugorzędną. Teraz liczy się tylko jakość. Teraz nie liczę się z czyjąkolwiek oceną, opinią, osądem. Danym mi czasem oddycham pełną piersią.

Zmiana myślenia – jedynym kryterium życia, jedynym sensem pozostałych mi dni, jest Wiara, Nadzieja, Miłość. Wszystko, co nie prowadzi mnie do wieczności, za świętym Pawłem, uważam za gówno. To daje mi ogromną radość i pokój.
 
Feliks Grywaldzki