Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Postęp

 

Siedemnasty dzień września. Od siedemnastu dni Polska toczyła krwawy bój z Niemcami owładniętymi brunatną ideologią mordu. Z podobną ideologią na sztandarach weszły od wschodu komunistyczne hordy morderców pod czerwonym sztandarem.

 


Niemieccy zbrodniarze upadli wciągu kilku lat, zbrodniarze ze wschodu rządzili dużą częścią Europy przez pół wieku. Po tym, co zrobili jedni i drudzy, niosący sztandary postępu, po rzece krwi i ogromie cierpienia jakie przynieśli światu, należy odrzucić wszelkie ideologie, bo każda, czy to czerwona, czy różowa, brunatna, czy tęczowa, prowadzi do zbrodni, do mordu. Ideologie nie znoszą sprzeciwu.

Wolność wymaga ciągłej czujności. Nie wolno nam oddać władzy tyranom, którzy wymachują kolorowymi sztandarami, a usta mają pełne haseł o tolerancji. Tacy „dobrzy” byli też komuniści. Nikt w historii nie wymordował tylu ludzi, co bandy komunistyczne, a to wszystko w imię dobra i postępu.

Nie wierzę tym, którzy w imię tolerancji chcą zamykać ludzi w więzieniach, wprowadzać cenzurę i propagować zepsucie moralne. Nie wierzę piewcom postępu ani tym świeckim, ani tym kościelnym, bo jedni i drudzy są kłamcami, a ich celem jest zło.

1 września i 17 to przestroga, to prawdziwe oblicze postępowego, tolerancyjnego świata. Świata bez wiary, zasad i tradycji, świata bez jednoznacznych wartości, świata niewolników, świata oddanego czcicielom zła.

 Feliks Grywaldzki