Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Przyprowadź
Feliks Grywaldzki

Nie szukał Jezusa. Przyprowadzili go jacyś ludzie. Może rodzina, może przyjaciele, znajomi z synagogi. Nie chwalił Boga, bo był niemy, nie słuchał Boga, bo był głuchy. A może jeszcze inaczej? Był niemy, bo nie chwalił Boga, był głuchy, bo nie chciał słuchać. Nie przyszedł sam, przyprowadzono go.


Jezus nie czynił mu wyrzutów, nie pouczał jak ma teraz żyć, przyjął go z miłością, odprowadził na bok, z dala od tłumu. Bliską relację nawiązuje się w cztery oczy. Tam go dotknął i uzdrowił, tam powiedział mu "Otwórz się". To Jezus otworzył jego serce, głuche i nieme.
Chodzę z tym cały dzień, bo to historia fascynująca. Tak często zdarza mi się kogoś pouczać, pokazywać zło. Z wyższością faryzeusza mówię, że przecież zna prawdę i powinien, czy powinna wyciągnąć wnioski, nawrócić się. Gadam, gadam, gadam... Zamiast podejść z dobrym słowem, dobrocią, miłością, chwycić brudną i lepką od grzechu dłoń i zaprowadzić do Jezusa. Taki człowiek nie otworzy się sam, nie otworzy się na moje słowo, bo potrzebuje uzdrowienia, a tylko Bóg może uzdrowić.
To czasem bardzo kosztuje. Bywa, że jest to zadanie na wiele lat. Modlitwa, bycie blisko mimo grzechu i brudu, przyjaźń pomimo wszystko. Nawet, gdy dosięga mnie wrogość takiej osoby. Otworzyć muszę swoje serce, jak sieć, dać siebie i w ten sposób zaprowadzić niemą i głuchą osobę do Mistrza. On zrobi resztę. Po prostu kochać, chociaż wielu powie, że to naiwne. Bóg kocha naiwnie, kocha aż po Krzyż i też wielu śmieje się z tego. Nie ma dla mnie innej drogi niż ta, po której ON szedł.
Może kiedyś, ktoś zaprowadzi mnie do Niego, aby uleczył moją głuchotę i język? Może komuś też będzie tak bardzo zależało, aby uleczył moje serce? On znajdzie takich ludzi, więc chcę, jak tylko potrafię, być kimś takim dla innych.

Feliks Grywaldzki